Materac czy wersalka?

Filtruj

Cena

105 zł - 7980 zł

Wysokość

0 cm - 825 cm

Głębokość

15 - 375

Szerokość

0 - 1455

Najczęściej kupowane

Kategorie

Producenci

Brak producentów

Dostawcy

Brak dostawców

Materac czy wersalka?

Aranżując naszą sypialnię, stajemy przed wyborem: materac czy wersalka? Który mebel zagwarantuje nam większy komfort snu?

Osoby dysponujące ograniczonym budżetem, zwykle zamiast w materac wolą zaopatrzyć się w wersalkę. Jak się jednak okazuje, ich cena często bywa zbliżona, a jakość tego pierwszego jest o wiele wyższa. Wersalki są meblami, które sprawdzą się jedynie wówczas, gdy śpimy na nich od czasu do czasu, na przykład w czasie weekendowej wizyty u rodziny. Korzystając z nich na dłuższą metę, narażamy się na ból pleców i kręgosłupa, który po czasie może w znaczący sposób utrudnić nam codzienne funkcjonowanie. Taki mebel nie sprawdzi się także u par. Jako że wersalki posiadają elastyczność powierzchniową, ruchy ciała przenoszą się tutaj po całej powierzchni posłania, wybudzając drugą połówkę przy każdym, nawet najmniejszym ruchu.

Znacznie lepiej sprawdzą się tutaj materace kieszeniowe, które opierają się na systemie walcowatych sprężyn. Dzięki zamknięciu w osobnych kieszeniach pracują w sposób niezależny od siebie. Im więcej sprężyn posiada dany produkt, tym lepsze są jego właściwości. Zdecydować możemy się także na kupno materaca piankowego, który cechuje się elastycznością punktową. To świetna propozycja dla par. Wspomniany parametr powoduje, że materac ugina się wyłącznie w miejscu nacisku. Dzięki temu nie musimy obawiać się o tak zwany efekt falowania, na skutek którego podczas każdorazowej zmiany pozycji, wybudzamy ze snu naszą drugą połówkę. Elastyczność punktowa zapewnia także optymalne podparcie sylwetki przez całą noc. W czasie gdy my odpoczywamy, mięśnie naszych pleców i karku ulegają regeneracji. Materac piankowy stanowi także świetne rozwiązanie dla alergików, a to ze względu na fakt, że skutecznie zabezpiecza przed dostawaniem się do jego wnętrza kurzu i zanieczyszczeń organicznych, a co się z tym wiąże – chroni przed rozwojem grzybów, pleśni, bakterii oraz roztoczy.

Kolejna z propozycji to materac bonellowy, który tworzy system połączonych ze sobą sprężyn. Taki wkład nadaje mu elastyczność powierzchniową, co sprawia, że cechuje się one dużą wytrzymałością. To idealny produkt dla dzieci oraz nastolatków. Znajdzie on również zastosowanie u osób o nieco większej wadze. Śpiąc na nim, nie musimy się obawiać o nadmierne zapadanie się w posłanie. Materac bonellowy świetnie sprawdzi się także u singli.

Jeżeli borykamy się z alergiami, zaopatrzyć powinniśmy się w model piankowy, który skutecznie chroni przed dostawaniem się do wnętrza kurzu oraz zanieczyszczeń organicznych, a co za tym idzie – zabezpiecza przed rozwojem bakterii, pleśni, grzybów oraz roztoczy.

Aby sen na wybranym przez nas materacu był w pełni komfortowy, jego twardość należy dobrać do naszej wagi. Do wyboru mamy modele miękkie (H1) przeznaczone dla osób o wadze poniżej 60 kilogramów, średnio twarde (H2) dla użytkowników ważących między 60 a 80 kilogramów, twarde (H3), dla klientów ważących między 80 a 110 kilogramów oraz bardzo twarde (H4), które sprawdzą się u osób ważących powyżej 110 kilogramów.

Bogaty wybór zarówno wersalek, jak i materacy znajdziemy w ofercie sklepu Meble Ropez.

Odpowiedz

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023 Fabryka Mebli ROPEZ
Projekt i wdrożenie: PROPERART